Periodontologia

Periodontologia – kiretaż i inne zabiegi w Bełchatowie

Profesjonalne i bezbolesne leczenie zębów i dziąseł

 

Periodontologia jest dziedziną stomatologii, która swoim zakresem obejmuje rozpoznanie i leczenie chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Na przyzębie składa się zespół tkanek, które otaczają ząb, a tym samym skutecznie go unieruchamiają w zębodole. Zaliczają się do nich: cement korzeniowy, dziąsła, kość otaczająca ząb oraz ozębna. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie stabilności zębów, ale też ich ochrona przed różnego rodzaju infekcjami, które mogą wnikać z zakażonych kanałów korzeniowych lub kieszonek dziąsłowych. Choroby przyzębia są dość powszechnym schorzeniem, a ich popularność ustępuje jedynie próchnicy.

 

Konsekwencje infekcji przyzębia są bardzo przykre, a mogą nimi być:

 • Obrzęk dziąseł;
 • Osad i kamień nazębny;
 • Wysięk surowiczo-ropny w kieszonkach dziąsłowych;
 • Ból i nadwrażliwość zębów;
 • Utrata zębów.

 

Do lekarza periodontologa należy udać się bezzwłocznie, jeśli podczas szczotkowania występuje krwawienie, dziąsła są obrzęknięte, a jedzenie niektórych potraw wywołuje ból, a także w razie stale utrzymującego się brzydkiego zapachu z ust.

Podobnie jak w przypadku większości chorób zębów i jamy ustnej, stan zapalny przyzębia powoduje najczęściej nieprawidłowa higiena jamy ustnej, to znaczy niepoprawne bądź nieregularne czyszczenie zębów. Choroby przyzębia mogą też wynikać z wrodzonych wad zgryzu, jakimi jest nieprawidłowe ustawienie zębów.

Jak głosi fragment przysięgi Hipokratesa: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak powstrzymanie choroby jest niemożliwe, najlepsze i najbardziej skuteczne jest jej leczenie na wczesnym etapie rozwoju. W zależności od zaawansowania choroby, aby ją wyleczyć wystarczy niekiedy wizyta higienizacyjna, to znaczy oczyszczenie zębów, usunięcie osadu i kamienia nazębnego oraz bakterii chorobotwórczych z jamy ustnej. Jeżeli choroba przyzębia jest w zaawansowanych stadium, może być konieczne specjalistyczne leczenie, poprzedzone wnikliwą diagnostyką.

 

W naszej przychodni stomatologicznej Platinum Dental w Bełchatowie mogą Państwo wyleczyć choroby przyzębia, zarówno we wczesnym, jak i bardziej zaawansowanym stadium.

 

Oferujemy:

 • Kiretaż;
 • Usuwanie kamienia nazębnego – skaling;
 • Usuwanie osadu nazębnego;
 • Operacje płatowe (CWN);
 • Przeszczepy łącznotkankowe;
 • Plastykę wędzidełka;
 • Korektę estetyczną dziąseł;
 • Leczenie ruchomości zębów;
 • Wydłużanie korony klinicznej;
 • Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych oraz krwawiących dziąseł;
 • Leczenie obniżonego przyczepu łącznotkankowego (leczenie kieszeni patologicznych);
 • Leczenie recesji dziąsłowych (leczenie odsłoniętych szyjek zębów).
Zabiegi chirurgiczne: ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego.
Więcej
Im­plan­to­lo­gia, to dzie­dzi­na sto­ma­to­lo­gii bę­dą­ca naj­bar­dziej za­awan­so­wa­ną me­to­dą uzu­peł­nia­nia bra­ków w uzę­bie­niu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Pe­rio­don­to­lo­gia, to le­cze­nie cho­rób do­ty­czą­cych zę­ba i tka­nek wo­kół zę­ba - dzią­seł i ko­ści - czy­li przy­zę­bia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł.
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.