Sprawdź naszą ofertę

Usuwanie zębów i ich leczenie

Jeszcze w latach 80-tych XX wieku do dentysty chodzono głównie po to, aby usunąć zepsuty, bolący ząb. I chociaż nadal usuwanie zębów jest usługą świadczoną przez stomatologów, obecnie w naszej pracy skupiamy się na ich profilaktyce i leczeniu, nawet jeśli są one mocno zaatakowane próchnicą. Dobry stomatolog zrobi wszystko, aby uratować ząb, a jego wyrwanie zaproponuje wtedy, gdy takiego zabiegu wymagać będzie np. leczenie ortodontyczne.

Ponieważ zależy nam na tym, aby nasi pacjenci jak najdłużej zachowali naturalne uzębienie i nie musieli korzystać z implantów, koronek czy mostów protetycznych, stosujemy metody leczenia, które pozwalają odbudować ząb praktycznie od podstaw. Wykonujemy m.in. regenerację kości zęba czy też resekcję wierzchołka jego korzenia, co pozwala wyleczyć ząb z zaawansowaną chorobą próchniczą.

Klinika Stomatologiczna Platinum Dental w Bełchatowie to:

  • stomatologia zachowawcza,
  • chirurgia stomatologiczna,
  • endodoncja,
  • periodontologia,
  • mikroskopy i RTG zębowe przy każdym stanowisku

oraz wiele innych usług w jednym miejscu!

Przy czynnościach takich jak wyrywanie zębów, ich leczenie lub rekonstrukcja, nasi lekarze stosują nowoczesną technologię znieczulania pacjentów, oszczędzając im bólu już na etapie podania środka znieczulającego.  

Obrazek lewy:

Wyrywanie i leczenie zębów bez bólu

Osoby, które unikają wizyt w przychodni stomatologicznej, przez co zaniedbują swoje zęby, najczęściej tłumaczą się strachem przed bólem. Jeżeli wizyta u dentysty wywołuje również u Państwa stres, a niski próg bólu jest odpowiedzialny za brak systematyczności w przeglądach, zapraszamy do Platinum Dental. Bezbolesna stomatologia to odpowiedź na potrzeby wszystkich, którzy chcą czuć się komfortowo zasiadając na fotelu dentystycznym.

Stosowana przez naszych specjalistów przełomowa technologia Wand służy do bezpiecznego, bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegami stomatologicznymi, takimi jak leczenie kanałowe czy resekcja wierzchołka zęba).

Wand to rodzaj innowacyjnego, komputerowego znieczulenia zęba, które jest bezbolesne już od pierwszego kroku w podjętym leczeniu stomatologicznym. To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy bali się bólu nie tylko towarzyszącego samemu zabiegowi, ale także przygotowaniom do niego.

Wand to znieczulenie bez zastrzyków, a więc bez stresu oraz bólu, dlatego też znacznie ułatwia leczenie szczególnie najmłodszych pacjentów. Cały zabieg jest kontrolowany przez komputer, a uwalnianie preparatu odbywa się stopniowo. Lekarz stosujący Wand używa bezpiecznych preparatów znieczulających (anestetyków) – tych samych, które aplikuje się przy znieczuleniach tradycyjnych. Siadając na fotelu stomatologa używającego znieczulenia Wand, mogą Państwo zapomnieć o uczuciu sztywności, ograniczeniu sprawności mimicznej, problemach z mówieniem, piciem, jedzeniem.

Sam zabieg znieczulenia przebiega zupełnie inaczej niż znany Państwu zastrzyk. Zatem decydując się na leczenie kanałowe czy usuwanie zęba w naszej klinice, nie muszą Państwo obawiać się o dyskomfort przed w trakcie oraz po zabiegu. Stomatologia w nowoczesnej i bezbolesnej odsłonie to nasze motto.

 

 

 

 

Stomatologia zachowawcza

KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł
KONSULTACJA
ogólno-stomatologiczna
70zł

 

Sprawdź naszE pozstałe CENNIKI usług

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.