Periodontologia

Periodontologia – kiretaż i inne zabiegi w Bełchatowie

Profesjonalne i bezbolesne leczenie zębów i dziąseł

 

Periodontologia jest dziedziną stomatologii, która swoim zakresem obejmuje rozpoznanie i leczenie chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Do najczęstszych zabiegów wykonywanych w naszej klinice w Bełchatowie należą usuwanie osadu nazębnego oraz kiretaż.

Na przyzębie składa się zespół tkanek, które otaczają ząb, a tym samym skutecznie go unieruchamiają w zębodole. Zaliczają się do nich: cement korzeniowy, dziąsła, kość otaczająca ząb oraz ozębna. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie stabilności zębów, ale też ich ochrona przed różnego rodzaju infekcjami, które mogą wnikać z zakażonych kanałów korzeniowych lub kieszonek dziąsłowych. Choroby przyzębia są dość powszechnym schorzeniem, a ich popularność ustępuje jedynie próchnicy.

 

Konsekwencje infekcji przyzębia są bardzo przykre, a mogą nimi być:

 • obrzęk dziąseł,
 • osad i kamień nazębny,
 • wysięk surowiczo-ropny w kieszonkach dziąsłowych,
 • ból i nadwrażliwość zębów,
 • utrata zębów.

 

Do lekarza periodontologa należy udać się bezzwłocznie, jeśli podczas szczotkowania występuje krwawienie, dziąsła są obrzęknięte, a jedzenie niektórych potraw wywołuje ból, a także w razie stale utrzymującego się brzydkiego zapachu z ust. Badanie umożliwi rozpoznanie problemu, postawienie diagnozy i dobranie zabiegów, takich jak scaling zębów.

Podobnie jak w przypadku większości chorób zębów i jamy ustnej, stan zapalny przyzębia powoduje najczęściej nieprawidłowa higiena jamy ustnej, to znaczy niepoprawne bądź nieregularne czyszczenie zębów. Bywa, że szczotkowanie zębów w warunkach domowych nie wystarcza, wtedy z pomocą przychodzi profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego. Choroby przyzębia mogą też wynikać z wrodzonych wad zgryzu, jakimi jest nieprawidłowe ustawienie zębów.

Jak głosi fragment przysięgi Hipokratesa: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak powstrzymanie choroby jest niemożliwe, najlepsze i najbardziej skuteczne jest jej leczenie na wczesnym etapie rozwoju. W zależności od zaawansowania choroby, aby ją wyleczyć wystarczy niekiedy wizyta higienizacyjna, to znaczy oczyszczenie i scaling zębów, czyli usunięcie osadu i kamienia nazębnego oraz bakterii chorobotwórczych z jamy ustnej. Jeżeli choroba przyzębia jest w zaawansowanych stadium, może być konieczne specjalistyczne leczenie, poprzedzone wnikliwą diagnostyką.

 

W naszej przychodni stomatologicznej Platinum Dental w Bełchatowie mogą Państwo wyleczyć choroby przyzębia, zarówno we wczesnym, jak i bardziej zaawansowanym stadium.

 

Oferujemy:

 • kiretaż;
 • usuwanie kamienia nazębnego – scaling zębów;
 • usuwanie osadu nazębnego;
 • operacje płatowe (CWN);
 • przeszczepy łącznotkankowe;
 • plastykę wędzidełka;
 • korektę estetyczną dziąseł;
 • leczenie ruchomości zębów;
 • wydłużanie korony klinicznej;
 • leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych oraz krwawiących dziąseł;
 • leczenie obniżonego przyczepu łącznotkankowego (leczenie kieszeni patologicznych);
 • leczenie recesji dziąsłowych (leczenie odsłoniętych szyjek zębów).

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i umówienia wizyty, podczas której wykonamy scaling zębów lub inne usługi periodontologiczne czy estetyczne (np. wybielanie zębów).

 

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.