Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna w Bełchatowie

W Naszym Gabinecie Platinum Dental stosujemy również zabiegi medycyny estetycznej.

 

Zabiegi z wykorzystaniem Kwasu Hialuronowego

 

Zabiegi z wykorzystaniem Osocza bogato płytkowego

 

Zabiegi z wykorzystaniem Fibryny bogato płytkowej

 

Terapia łysienia, wzmocnienie kondycji włosów

 


Kwas hialuronowy to substancja nazywana "eliksirem młodości", ponieważ stosuje się go do wykonywania zabiegów odmładzających (anti-aging).

Występuje naturalnie w organizmie człowieka, jednak wraz z wiekiem komórki produkują go coraz mniej, przez co dochodzi do degeneracji tkanek i starzenia się skóry. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego. W Naszym Gabinecie Platinum Dental stosujemy wypełniacz Be Filler. Jest on sterylnym, dającym się wstrzykiwać, niegorączkotwórczym, resorbowalnym wyrobem medycznym zawierającym gęsto usieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, wytwarzanym poprzez bakteryjną fermentację. 

Kwas hialuronowy to substancja nazywana "eliksirem młodości", ponieważ stosuje się go do wykonywania zabiegów odmładzających (anti-aging). Występuje naturalnie w organizmie człowieka, jednak wraz z wiekiem komórki produkują go coraz mniej, przez co dochodzi do degeneracji tkanek i starzenia się skóry. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego. 

 stomotlogia estetyczna

 

W Naszym Gabinecie Platinum Dental stosujemy wypełniacz Be Filler. Jest on sterylnym, dającym się wstrzykiwać, niegorączkotwórczym, resorbowalnym wyrobem medycznym zawierającym gęsto usieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, wytwarzanym poprzez bakteryjną fermentację.

 

MECHANIZM DZIAŁANIA

Działanie kwasu polega na zwiększaniu objętości tkanki podskórnej w wyniku naturalnych zdolności molekuł kwasu hialuronowego do wiązania ilości wody, które są wiele razy cięższe niż one same. To pozwala im wypełniać przestrzenie śródskórne jak też macierz międzykomórkową, czyniąc tkanki mocniejszymi. Zabieg z kwasem hialuronowym wykonuje się w celu wygładzenia skóry, zminimalizowania zmarszczek i odmłodzenia skóry.

 

Polega on na wstrzyknięciu głęboko pod skórę kwasu o konsystencji żelu. Przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, podczas którego zostanie określony zakres zabiegu i jego przewidywane efekty. Usieciowanie kwasu hialuronowego zawartego w Be Filler powoduje, że działanie wypełniacza jest stabilniejsze i długotrwałe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym - najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem nakłada się krem znieczulający EMLA. W przypadku stosowanie kwasu hialuronowego do wypełniania ust można również zastosować znieczulenie stomatologiczne.

 

ZALECENIA

Be Filler należy stosować jako tymczasowy wypełniacz w celu skorygowania wad skórnych takich jak zmarszczki lub powierzchowne wgłębienia.

 

W szczególności zaleca się poniższe zastosowania:

 • zmarszczki lub fałdy nosowo – wargowe,
 • głębokie fałdy lub zmarszczki,
 • zmarszczki pionowe nad ustami,
 • zmarszczki głądzizny czoła,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • obszar kości jarzmowych,
 • "łuk Kupidyna",
 • górna warga,
 • dolna warga,
 • kontur ust,
 • podbródek.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Zabieg jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy:

 

 • mają stwierdzoną tendencję do rozwijania się hipertrofii lub twardniejących blizn lub zaburzoną pigmentację,
 • wcześniej przechodzili choroby autoimmunologiczne lub pacjentom w czasie immunoterapii,
 • są poważnie uczuleni na wiele czynników lub mają stany zapalne,
 • mają zaburzenia krzepnięcia,
 • mają stwierdzoną nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

Wypełniacza nie wolno stosować u kobiet w ciąży i karmiących ani u ludzi w wieku

poniżej 18 lat.

 

W Platinum Dental dbamy o Państwa samopoczucie oraz atrakcyjny wygląd. Szereg zabiegów stomatologicznych, w tym wybielanie zębów ma na celu zachowanie pięknego zdrowego uśmiechu.

 

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.