Cena implantu stomatologicznego – od czego zależy?

Implanty zębowe są jednym z najskuteczniejszych sposobów na odbudowanie ubytków zębowych. Przyjmują postać metalowej śruby umieszczanej w kości szczęki lub żuchwy, do której mocuje się sztuczną koronę. Raz wstawione implanty zazwyczaj nie wymagają wymiany przez całe życie. Idealnie odwzorowują naturalny wygląd zęba, a także jego funkcje. Niestety, implanty są dosyć kosztownym rodzajem uzupełnienia stomatologicznego, a ich cena może się różnić w zależności od kilku czynników. 

Jakie czynniki wpływają na cenę implantu stomatologicznego?

W większości gabinetów stomatologicznych cena za implant stomatologiczny podawana jest jako pewien zakres. Określenie konkretnej kwoty przed wywiadem z pacjentem oraz oceną stanu jamy ustnej jest bardzo ciężkie. Do czynników wpływających na cenę należą przede wszystkim:

  • Liczba braków zębowych do uzupełnienia,
  • Metoda wszczepienia,
  • Materiał, z którego została wykonana korona,
  • Konieczność wykonania dodatkowych zabiegów lub badań przed implantacją.

W wielu przypadkach cena może różnić się w zależności od lokalizacji gabinetu oraz doświadczenia stomatologa. Decydując się na wszczepienie implantów dentystycznych w przypadku całkowitego bezzębia, trzeba liczyć się ze zdecydowanie większym kosztem, niżeli w przypadku pojedynczego implantu. Obecnie najczęściej wszczepiane są implanty z cyrkonu lub tytanu. Te z cyrkonu kosztują nieco więcej, są jednak najbardziej estetyczną opcją.

Co jeszcze wpływa na cenę implantu zębowego?

Nie bez znaczenia jest również rodzaj wybranej korony. Korony porcelanowe ze stopem metalu są najtańszą opcją, najdroższe natomiast są korony pełnoceramiczne. Implanty mogą być wszczepiane na jednej lub dwóch wizytach. W zależności od wybranego wariantu cena będzie się różnić. Do kosztów należy doliczyć również konsultację implantologiczną, plan leczenia, koszty wszczepienia implantu oraz koszt wykonania korony.

Uzupełnienie ubytku zębowego za pomocą implantu jest drogim rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj uzupełnienia przywraca prawidłowe funkcje narządowi żucia, wygląda bardzo naturalnie i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Dbając o implanty w ten sam sposób co o zęby naturalne, nie ma potrzeby ich wymiany przez całe życie. Wysokiej jakości materiały oraz doświadczony specjalista dają gwarancję odzyskania pełnego, pięknego uśmiechu oraz znaczącą poprawę komfortu życia.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.