Jakich produktów spożywczych warto unikać po zabiegu wybielania zębów?

Piękny uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Zęby są elementem na który sporo osób zwraca uwagę, mają one wpływ na to jakie pierwsze wrażenie robimy na innych ludziach. Wiele osób, których zęby nie są zbyt jasne ma z tego powodu kompleksy. Zabieg wybielania pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu, zwiększającego znacznie naszą pewność siebie. Zarówno bezpośrednio po wybielaniu zębów, jak i w późniejszym czasie należy stosować się do kilku zasad, które pozwolą zachować jasny odcień zębów przez naprawdę długi okres czasu.

Jakie produkty spożywcze są niewskazane po wybielaniu zębów?

Wykluczenia z jadłospisu, pozwalające na zachowanie idealnego efektu wybielania nie są restrykcyjne i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie czy samopoczucie. Wyrobienie sobie pewnych nawyków daje nam pewność, że na naszych zębach nie pojawią się żadne odbarwienia. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu wybielania zębów zaleca się stosowanie tak zwanej białej diety, polegającej na unikaniu spożywania produktów o mocnym zabarwieniu. Dzięki temu, intensywne barwniki znajdujące się w potrawach i produktach nie odbarwią naszych zębów.

Jak sama nazwa wskazuje, dieta ta opiera się przede wszystkim na jasnych produktach. Osoby stosujące białą dietę spożywają białe warzywa, nabiał, drób oraz ryż. Ten rodzaj żywienia dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów, nie jest to dieta niedoborowa. Przez pierwsze dwa tygodnie nie zaleca się picia kawy ani herbaty. Osoby palące powinny zrezygnować również z palenia papierosów, najlepiej na stałe aby jak najdłużej cieszyć się białym uśmiechem.

Po zabiegu wybielania zębów warto zrezygnować bądź mocno ograniczyć spożywanie słodkich napojów, kompotów oraz kolorowych alkoholi. Niezalecane jest również spożywanie słodyczy czy takich produktów jak kakao, owoce jagodowe, przyprawy, czerwone mięso czy warzywa o intensywnej barwie jak buraki czy marchew. Jeżeli wcześniej niż dwa tygodnie po wybielaniu zębów zdarzy nam się zjeść lub wypić niedozwolony produkt, należy zaraz po spożyciu przepłukać jamę ustną.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.