Jak często udawać się na przegląd zębów?

Każda osoba, której przyszło się mierzyć z bolącym zębem, wie, że codzienne funkcjonowanie z tego typu dolegliwością jest trudne. W takiej sytuacji ciężko skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, a także ulatuje radość związana ze spożywaniem ulubionych posiłków. Do tego wszystkiego nierzadko dochodzi również ból głowy. Powikłań i dużych zaniedbań w jamie ustnej można uniknąć, chodząc na regularne wizyty do stomatologa. Jednak jak często odwiedzać gabinet?

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym – dlaczego są ważne?

Regularne odwiedzanie dentysty pozwala na natychmiastowe diagnozowanie alarmujących stanów związanych z uzębieniem. Niestety – ząb bardzo często zaczyna boleć, kiedy problem jest już bardzo nasilony, np. jak wdarła się infekcja lub musi zostać podjęte leczenie kanałowe, a nawet ekstrakcja zęba. Często też próchnica oraz osadzający się kamień nazębny w początkowej fazie nie dają o sobie znać. Co więcej, skomplikowany zabieg  nierzadko wymaga większego nakładu finansowego, a samo leczenie nie zawsze kończy się na jednej wizycie. Takich sytuacji można uniknąć, poprzez regularne chodzenie do dentysty. 

Co jaki czas udawać się na wizyty kontrolne do stomatologa?

Nie ma jednoznacznych wytycznych dotyczących tego, jak często robić przegląd zębów. Jednak dobrze by było skorzystać z usług stomatologa nie rzadziej niż raz na rok. W tej kwestii ważne są również indywidualne preferencje. Pomimo regularnego dbania o higienę jamy ustnej, jeżeli są ku temu tendencje, może mocno osadzać się kamień. Nietrudno też o przykłady osób mających słabe, kruszące się zęby. W takim przypadku warto odwiedzać dentystę co pół roku. Również ciąża, spożywanie dużej ilości cukrów czy palenie papierosów może znacznie osłabiać zęby, w wyniku czego różnego rodzaju dolegliwości mogą występować wcześniej. Należy pamiętać o zasadzie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć i korzystać z usług stomatologa regularnie, adekwatnie do swoich potrzeb.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.