Korona jako rozwiązanie tymczasowe

Korona zębowa ma za zadanie odbudować zęba znacznie uszkodzonego, na przykład na skutek próchnicy albo urazów mechanicznych. Stosuje się ją tam, gdzie nie ma już możliwości zastosowania standardowego wypełnienia. Korony mogą występować w wersji stałej oraz tymczasowej. Stałe korony przygotowywane są w pracowni protetycznej. Zanim będą one gotowe, stosuje się korony kompozytowe. W jaki sposób są wykonywane i dlaczego nie mogą powinny być rozwiązaniem na stałe?

Korona kompozytowa

Koronę kompozytową uważa się za najbardziej ekonomiczną wersję uzupełnienia protetycznego. Jednak materiał, z którego jest wykonana, nie dostosowuje się w pełni do koloru innych zębów, ponieważ materiał występuje w jednolitym kolorze. Jeśli korona kompozytowa byłaby używana przez Pacjenta przed dłuższy okres, materiał, z którego została wykonana najprawdopodobniej by zżółkł. Niemniej jednak korona kompozytowa jest komfortowa w codziennym funkcjonowaniu. Można dzięki niej swobodnie przeżuwać pokarmy. Z uwagi na rozwój w dziedzinie stomatologii obecnie korony kompozytowe stosuje się przede wszystkim jako rozwiązanie tymczasowe. Dzięki nim Pacjent może w komfortowych warunkach oczekiwać na koronę właściwą, która zostaje wykonana w pracowni protetycznej.

Dla kogo korony zębowe?

Korony zębowe są uzupełnieniem protetycznym, które stosuje się w kilku przypadkach. Może to być na przykład rekonstrukcja zębów leczonych kanałowo. Służą również odbudowie zębów uszkodzonych i startych. Można nimi pokryć zęby zniekształcone lub implant. Kolejnym zastosowaniem jest umocowanie mostu. Korony zębowe stanowią również ochronę słabego zęba przed jego złamaniem. Dzięki regularnym wizytom profilaktycznym można uniknąć wielu z tych dolegliwości. Zdarza się jednak, że mimo właściwej higieny jamy ustnej i regularnych kontroli stomatologicznych, ząb kwalifikuje się do ekstrakcji bądź pojawiają się inne wskazania, które kwalifikują ząb do zastosowania korony. W Platinum Dental zajmujemy się nie tylko profilaktyką i protetyką, ale również chirurgią, ortodoncją czy medycyną estetyczną. Zapraszamy do naszego gabinetu na wizytę kontrolną oraz w razie potrzeby na podjęcie leczenia.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.