Rodzaje implantów zębowych

Nikogo nie trzeba przekonywać, że nienaganny uśmiech ma ogromne znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Czasem jednak z różnych powodów mogą pojawić się braki w uzębieniu. Z pomocą wówczas przychodzi implantologia. Jest to najbardziej zaawansowana dziedzina stomatologii specjalizująca się w uzupełnianiu braków w uzębieniu. Dlaczego dbanie o zdrowy uśmiech jest tak ważne i jakie wyróżniamy rodzaje implantów zębowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Przyczyny powstawania braków w uzębieniu

Przyczyny powstawania braków w uzębieniu bywają różne. Ząb mógł być usunięty chirurgicznie, jeśli jego stan nie pozwalał na przeprowadzenie odpowiedniego leczenia. Luka w łuku zębowym może także powstać na skutek postępującej parodontozy. Utrata zęba może być również spowodowana urazem mechanicznym. Bez względu na przyczynę braki w uzębieniu mają ogromny wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie pacjenta.

Jakie są skutki luk w uzębieniu?

Okazuje się, że usunięcie nawet jednego zęba z łuku zębowego może prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie narządu żucia. Pozostałe zęby mogą się przechylać, przemieszczać lub wysuwać. Nie należy zatem zwlekać z decyzją o uzupełnieniu braku. 

Popularne rodzaje implantów zębowych

Implanty zębowe to nic innego jak sztuczne zęby wkręcane w kość w szczęce pacjenta, w miejsce usuniętego lub utraconego zęba naturalnego. Przedstawiamy zatem najpopularniejsze rodzaje implantów zębowych. Różnią się one między sobą technologią produkcji, wytrzymałością, jakością, a także ceną.

Implanty tytanowe - to obecnie najbardziej popularny rodzaj implantu zębowego. Jest wybierany tak chętnie ze względu na bardzo dobry stosunek swojej ceny do jakości. Implanty wykonane z tytanu są bowiem niezwykle trwałe.

Implanty metalowe - największa zaleta tego typu rozwiązania to stosunkowo niska cena. Niestety implant metalowy bardzo wyróżnia się na tle innych zębów, dlatego też może być dobrym rozwiązaniem np. dla uzupełnienia braków w mniej widocznej części łuku zębowego. 

Implanty akrylowe - podobnie jak implanty metalowe nie są drogie, jednak nie dorównują swoją trwałością np. implantom tytanowym. 

Implanty porcelanowe - decydując się na ten rodzaj implantu możesz mieć pewność co do ich trwałości. Jednak w parze z wysoką jakością idzie także wysoka cena. 

Implanty cyrkonowe (ceramiczne) - stanowią one alternatywę dla implantów tytanowych. Wykazują wyjątkową odporność na szkodliwe działanie substancji kwaśnych. Płytka nazębna osadza się na nich znacznie wolniej niż w przypadku innych rodzajów implantów. 

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.