Jak licówki wpływają na estetykę uśmiechu?

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że nic tak nie poprawia pewności siebie jak piękny, nienaganny uśmiech. Zadbane, równe i białe zęby mają bowiem ogromny wpływ na estetykę całej twarzy. W głównej mierze to właśnie nasz wygląd odpowiada za pierwsze wrażenie, które wywieramy podczas kontaktów z innymi ludźmi. Idealny uśmiech to marzenie wielu z nas, niestety nie każdy jest obdarowany przez naturę prostymi i białymi zębami. Nie oznacza to jednak, że nie można osiągnąć upragnionego efektu. Z pomocą wówczas przychodzi nowoczesna gałąź stomatologii, czyli stomatologia estetyczna. Receptą na wymarzony uśmiech mogą być zatem licówki porcelanowe. Co to takiego i jak wpływają na estetykę uzębienia? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w naszym artykule. 

Licówki porcelanowe - co warto wiedzieć?

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii w celu ogólnej poprawy wyglądu uzębienia. Dzięki różnego rodzaju zabiegom możliwe jest przywrócenie lub nadanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Zastosowanie licówek to obecnie jedna z najpopularniejszych metod osiągnięcia nieskazitelnego efektu związanego z uzębieniem. Z pewnością obserwując gwiazdy ekranu czy showbiznesu zastanawiałeś się wielokrotnie co jest sekretem ich idealnych uśmiechów. Odpowiedź jest prosta - licówki. Najczęściej w stomatologii estetycznej stosuje się licówki porcelanowe. Są to cienkie nakładki protetyczne, które przyklejane są do przedniej (licowej) części zębów.  W celu wykonania licówek najczęściej należy zeszlifować około 0,5 mm szkliwa, a zatem decydując się na licówki raz, będziesz je nosić już do końca życia. Oczywiście z możliwością ich zmiany w razie takiej potrzeby. 

Spektakularne efekty licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe to doskonały wybór dla wszystkich tych, który marzą o tzw. "hollywoodzkim" uśmiechu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania można uzyskać naprawdę oszałamiający efekt i w tym stwierdzeniu nie ma ani krzty przesady. Najprościej rzecz ujmując w nietrudny sposób osiąga się perfekcyjny uśmiech, bez szpar między zębami oraz bez przebarwień. Licówki nie posiadają również nierówności szkliwa czy ukruszeń jak w przypadku naturalnych zębów. Warto wspomnieć, że licówki pomogą uzyskać proste zęby o jakich marzysz - takie, które idealnie będą pasować do Twojej twarzy. Porcelana bowiem to doskonały materiał wykorzystywany w stomatologii estetycznej. Jest on zupełnie obojętny dla ludzkiego organizmu, nie przebarwia się i nie chłonie barwników z pokarmów. Dodatkowo to porcelana właśnie najwierniej imituje naturalny ząb i w niemal identyczny sposób pochłania i odbija światło. Wygląda zatem spektakularnie, ale nie sztucznie. 

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.