Najpopularniejsze metody wybielania zębów

Wybielanie zębów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Każdego dnia bardzo wiele czynników negatywnie wpływa na barwę naszych zębów, co niestety obniża ich estetykę. Zabieg wybielania to najprostszy sposób, aby pozbyć się przebarwień. Warto jednak pamiętać, że skuteczne i bezpieczne wybielanie powinno odbywać się pod okiem stomatologa.

3 metody wybielania stosowane w naszym gabinecie:

  • Wybielanie zęba pojedynczego po leczeniu endodontycznym. Zdarza się, że z powodu stanu zapalnego miazgi zęba lub po dawno przeprowadzonym leczeniu starszymi metodami ząb przebarwia się, sinieje, robi się ciemny. Dotyczy to tzw. martwych zębów, które są pozbawione żywej miazgi obecnej w zdrowych zębach i często ciemnieją. Jest to spory problem natury estetycznej dla wielu pacjentów, którzy trafiają do naszego gabinetu. Proponujemy wtedy wybielanie tylko tego zęba, w którym doszło do przebarwień z powodu leczenia endodontycznego. Proces wybielania polega na wprowadzeniu do komory zęba specjalnego preparatu na 2-3 dni. Dzięki niemu tkanki rozjaśniają się nawet do koloru pierwotnego. Niestety nie zawsze tak jest. Niekiedy zabieg nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Wówczas proponujemy wykonanie odbudowy protetycznej (korona, licówka).
  • Wybielanie metodą nakładkową. Proces wybielania nakładkowego składa się z dwóch etapów: gabinetowego i domowego. Najpierw pacjent musi zgłosić się do naszego gabinetu, gdzie robimy wyciski dwóch łuków zębowych, a technik w laboratorium wykonuje modele zębów, aby na ich podstawie powstały służące do wybielania indywidualne nakładki. W domu pacjent do nakładek wprowadza odrobinę żelu wybielającego i zakłada je na zęby (na noc lub na dzień). W ten sposób dochodzi do wybielania uzębienia. Efekt utrzymuje się do roku, potem pacjent sam może powtarzać zabieg w zależności od potrzeb. Jednak trzeba zachować przerwy ok. 2 miesiące między sesjami.
  • Wybielanie w gabinecie. W tym przypadku efekt wybielenia zębów można uzyskać już po jednej wizycie. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem specjalnego żelu, który jest bardzo mocny, dlatego też proces wybielania musi odbywać się pod kontrolą lekarza. Dodatkowo żel aktywowany jest mocnym światłem w celu przyspieszenia efektu. Efekt utrzymuje się 1,5-2 lata lub dłużej w zależności od tego, jak pacjent dba o zęby.
Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.