Kryteria wyboru korony protetycznej

Korony protetyczne, to często stosowana metoda odbudowy zębów złamanych, uszkodzonych, zniszczonych bądź mocno przebarwionych. Koronę zakłada się na wyleczonym zębie lub w przypadku jego braku na wszczepionym wcześniej implancie. Przy właściwym dbaniu o higienę jamy ustnej koronę można nosić przez wiele lat. Gabinety stomatologiczne oferują wiele rodzajów koron, a ich wybór uzależniony jest od kilku czynników.

Jakie są rodzaje koron? 

Decydując się na korony protetyczne w dobrym gabinecie możemy być pewni, że będą one estetyczne i zapewnią nam piękny, naturalny wygląd. Jednak jaki rodzaj koron wybrać? Przyjrzyjmy się ich rodzajom:

  • korony porcelanowe na metalu – najpopularniejszy wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych rodzaj korony. Jest stosunkowo tania i daje zadowalający efekt. Poza tym są bardzo wytrzymałe i często polecane tym pacjentom, którzy cierpią z powodu mocno zniszczonych zębów. Istotne dla pacjentów jest to, że jest to bardzo trwały rodzaj koron, który potrafi dobrze służyć nawet przez około dwadzieścia lat. Jednak, co ważne, trzeba o nie odpowiednio dbać;
  • korona pełnoceramiczna – najnowocześniejsze i najbardziej estetyczne korony. Zabezpieczają zęby na wiele lat i są najczęściej wykorzystywane w przypadku uzupełnień zębów przednich. Tym, co przemawia za jej wyborem, jest fakt, że jest bardzo estetyczna;
  • korona cyrkonowa – są wykonywane z tlenku cyrkonu, przy zastosowaniu metody komputerowego wycinania z bloczku cyrkonu. Gwarantuje to wyjątkową dokładności i duża wytrzymałość korony. Metoda ta polecana jest szczególnie pacjentom z zębami silnie przebarwionymi;
  • korona na własnych implantach – stosowana w przypadku, gdy pacjent nie posiada własnego uzębienia. Korona taka jest niezwykle podobna do naturalnych zębów i w zasadzie niemożliwe jest jej odróżnienie od prawdziwego uzębienia.

Jak widać kryteria wyboru korony zależą od wielu czynników. Bardzo istotne są kwestie zdrowotne i w tym temacie bardzo wiele zależy od doświadczonego lekarza stomatologa, który na pewno dobierze odpowiednie dla nas korony protetyczne. Skorzystajmy z jego wiedzy i praktyki, a na pewno będziemy się cieszyć pięknym uśmiechem.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.