Elementy nowoczesnej stomatologii

Stomatologia to jeden z najszybciej rozwijających się działów, nie tylko dentystyki, ale również całej medycyny. Do tej dziedziny coraz śmielej wkraczają nowe technologie, które nie tylko powodują, że zabiegi wykonywane są szybciej i bezpieczniej, ale przede wszystkim wzrasta ich jakość. Jakie elementy nowoczesnej stomatologii zasługują na wyróżnienie?

Nowoczesne leczenie zębów

Rozwój nauki nie omija również dentystyki. Obecne usługi stomatologiczne niczym nie przypominają tych sprzed 10 lat - wynika to przede wszystkim z ogromnej liczby badań, które w tym czasie zostały przeprowadzone. Doprowadziło to do dynamicznego rozwoju tej dziedziny nauki. Z tego najbardziej zadowoleni są pacjenci, którzy otrzymują usługi na bardzo wysokim poziomie jakości.

Nowoczesne leczenie zębów obejmuje takie działy jak protetyka, ortodoncja, czy też endodoncja. W każdej z nich wykorzystywane są już najnowsze wyniki badań, a przede wszystkim najnowsze technologia. Jedną z nich jest diagnostyka radiologiczna, a także tomografia komputerowa. Wykonywanie takich zabiegów pozwala lepiej poznawać problem pacjenta, a następnie skuteczniej go leczyć - podnosi to jakość usług dentystycznych i stomatologicznych.

Klinika stomatologiczna XXI. wieku - co w niej znajdziemy?

Dobra klinika to przede wszystkim wysokiej klasy specjaliści stomatologii i dentystyki. Taka klinika wyposażona jest w nowoczesne technologie. Mowa tutaj na przykład o RTV zęba, a także sprzęt do tomografii zębów. W takich klinikach znajdziemy także nowoczesne oświetlenie, w tym oświetlenie LED. Zanim udamy się na wizytę do stomatologa, warto zapytać, jakimi technologiami od dysponuje w leczeniu zębów.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.