Jak pokonać lęk przed stomatologiem?

Czy wiesz, że prawie 40% Polaków przyznaje, że unika wizyt u stomatologa jak ognia?

To prawie połowa społeczeństwa, a nieuzasadniony strach wiąże się zazwyczaj z obawą przed bólem – tym bardziej, jeśli ktoś ma jego niską tolerancję. Wiele osób po prostu nie potrafi powiedzieć, dlaczego tak bardzo obawia się wizyty u stomatologa. W jaki sposób wygrać z irracjonalnym strachem i bez żadnych obaw chodzić do dentysty?

Jak przestać bać się wizyt w gabinecie dentysty?

Oto kilka cennych rad, dzięki którym dowiesz się, jak poradzić sobie ze strachem przed wizytą u stomatologa.

  • Wybór dobrego stomatologa

W pierwszej kolejności warto postawić na dentystę, który nie dość, że jest profesjonalistą, to również cierpliwą i przyjazną osobą. Specjalista zajmuje się pacjentem rzetelnie, poświęcając mu tyle czasu, ile on potrzebuje – niezależnie od tego, jakie zabiegi stomatologiczne przeprowadza.

  • Nie bój się rozmawiać

Wizyta u dentysty nie musi wyglądać tak, że idziesz do niego i od razu otwierasz usta, czekając na zabieg. Warto porozmawiać ze stomatologiem, a nawet spytać, czy będzie bolało i jak długo będzie trwał zabieg.

  • Zrelaksuj się przed wizytą

I nie chodzi tutaj o tabletki uspokajające, a o takie czynności, jak np. posłuchanie ulubionej muzyki, rozmowa z bliską osobą, przeczytanie dobrej książki. Jeśli dentysta nie będzie miał nic przeciwko, może pozwoli Ci posłuchać muzyki przez słuchawki, jak będziesz już na fotelu?

  • Patrz na cenę

Wybierając stomatologa, nie bój się pytać o wszystkie szczegóły. Dobry dentysta ma cennik, który jest przejrzysty i spokojnie można sprawdzić cenę za każdą usługę.

Zabiegi dentystyczne – nowoczesne metody

Stomatolodzy mają teraz do dyspozycji różne odpowiednie środki znieczulające, nawet w postaci wziewów, czy gazu rozweselającego. W nowoczesnym i profesjonalnym gabinecie stomatologicznym nie ma mowy o niedogodnościach i bólu. Zresztą, z reguły wizyta trwa tak krótko, że nawet się nie obejrzysz, a już będzie po. Pacjent, który unika stomatologa, może  doprowadzić do rozwoju poważnych chorób, które przysporzą znacznie więcej bólu, dlatego nie warto ryzykować.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.