Mikroskop w leczeniu stomatologicznym

Mikroskop jako narzędzie stomatologiczne pojawił się stosunkowo niedawno i stał się absolutnym hitem. Wykorzystanie go umożliwia precyzyjne powiększenie i dokładnie oświetlenie pola zabiegowego, któremu stomatolog musi poświęcić szczególną uwagę. Leczenie w powiększeniu przynosi również szereg korzyści płynących dla pacjenta – przede wszystkim rzetelnie, dokładnie i bezproblemowo wykonany zabieg. Dlaczego mikroskop w stomatologii jest tak ważny?

Mikroskop w stomatologii – wykorzystanie

Coraz więcej dentystów nie podejmuje się leczenia zębów bez wykorzystania mikroskopu. Z powodzeniem jest on wsparciem w stomatologii zachowawczej, chirurgii, protetyce, jak również w diagnostyce. Specjalista, używając mikroskopu, może wykonać:

  • leczenie resorpcji korzeni zęba,
  • udrożnienie wąskich kanałów korzeniowych,
  • zlokalizowanie i rozpocząć leczenie głównych i dodatkowych kanałów korzeniowych zęba i ich odgałęzień,
  • usunięcie z kanałów niechcianych ciał starych cementów wypełniających kanał, a nawet fragmentów narzędzi endodentycznych,
  • mikroopracowanie ubytków próchnicowych,

Dentysta dzięki mikroskopowi ma też możliwość stosowania cienkich szwów i jest w stanie bardziej precyzyjnie zdiagnozować zmiany chorobowe oraz ogniska próchnicowe.

Mikroskop a leczenie kanałowe zęba

Mikroskop daje jeszcze więcej możliwości, szczególnie nieoceniony okazuje się w leczeniu kanałowym zęba. Mikroskop stomatologiczny, który umieszczony jest na wysięgniku, znajdując się nad głową pacjenta, umożliwia dentyście szczegółowy wgląd w głąb zęba – jest to gwarancja maksymalnej precyzji. Zdarza się, że ząb ma tak zakrzywione korzenie, nietypową budowę czy wąskie kanały, że leczenie kanałowe na pewno nie uda się bez wsparcia w postaci tego precyzyjnego narzędzia.

Dodatkowym atutem dla dentysty jest to, że mikroskop ma… zbawienny wpływ na ergonomię pracy! Nowoczesne rozwiązania optyczne umożliwiają obserwację obrazu w okularach tego urządzenia nawet bez pochylania głowy.

Mikroskop zwiększa szanse na dokładne wyleczenie zębów, co jest korzyścią głównie dla pacjenta, ale również dla stomatologa. W końcu zadowolony klient to zadowolony stomatolog.

 

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.