Specyfika protez elastycznych

Jednym z rodzajów protez osiadających są protezy elastyczne. Wykonane są z elastycznego tworzywa, które sprawia, że są one miękkie i lekkie. Omijają wszelkie wypukłości kostne i bardzo dobrze dopasowują się do podniebienia. To najważniejsze, chociaż nie jedyne powody, dla których pacjenci chętnie decydują się właśnie na to uzupełnienie protetyczne.

Krótka charakterystyka protez elastycznych

Protezy elastyczne to alternatywa dla protez szkieletowych i akrylowych. Wykonane są z materiałów termoplastycznych, głównie z akronu. Akron jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego protezy są wytrzymałe i odporna na złamania czy nawet pęknięcia. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że są niezniszczalne, o ile oczywiście pacjent będzie ich używać zgodnie z zaleceniami i przeznaczeniem. Warto przy tym dodać, że zapewniają również wygodę i swobodę podczas noszenia.

Protezy elastyczne są mocowane najczęściej na specjalnych klamrach, więc nie przyczyniają się do podrażnień dziąseł, co dodatkowo zwiększa komfort pacjenta. Są one również estetyczne. Istnieje możliwość zastosowania akronu przezroczystego, który najlepiej dostosowuje się do uzębienia pacjenta, więc proteza jest praktycznie niewidoczna.

Stosowanie protez elastycznych

Osoby zainteresowane protezami elastycznymi w pierwszej kolejności powinni odwiedzić stomatologa, który dobierze odpowiedni rodzaj protezy. Pierwsze wizyty zwykle wiążą się z koniecznością pobrania wycisków górnej i dolnej linii zębów. Następnie stomatolog przedstawia pacjentowi protezę elastyczną, przy czym zwykle istnieje konieczność korekcji pewnych niedogodności, aby w konsekwencji pasowała ona idealnie i w żaden sposób nie przyczyniała się do dyskomfortu. Ostateczna wizyta ma na celu końcowe dopasowanie protezy. Standardowy czas oczekiwania na protezę elastyczną to ok. 2 tygodnie.

Protezy są bardzo łatwe w utrzymaniu higieny. Można je standardowo czyścić szczoteczką i pastą do zębów rano i wieczorem. Tworzywo nie zbiera zapachów i nie ulega odbarwieniom.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.