Czym jest technologia Wand w stomatologii?

Współcześnie unikanie dentysty z obawy przed bólem jest całkowicie nieuzasadnione. Zabiegi stomatologiczne mogą być przeprowadzane zupełnie bezboleśnie. Środki znieczulające redukują odczuwanie bólu, ciepła, zimna, dotyku czy dyskomfortu spowodowanego czynnościami wykonywanymi przez dentystę.

Co więcej, bezbolesne i komfortowe może być również podanie środka znieczulającego, co również wywołuje u niektórych pacjentach stres. Umożliwia to nowoczesna technologia, The Wand, która może być zastosowana w przypadku każdego pacjenta, ale w szczególności rekomendowana jest osobom szczególnie wrażliwym na ból oraz dzieciom. Z możliwości bezpiecznego i bezbolesnego podawania środka znieczulającego metodą The Wand mogą skorzystać pacjenci przychodni stomatologicznej Platinum Dental w Bełchatowie.

Bezbolesna stomatologia? To możliwe!

Bezbolesna stomatologia za sprawą technologii The Wand to nie tylko możliwość uniknięcia bólu i stresu przed wizytą u dentysty, ale również komfort podczas przeprowadzania zabiegu. The Wand w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym pozwala uniknąć nieprzyjemnych zastrzyków, których również obawiają się pacjenci, szczególnie ci najmłodsi. Wdrażane w ramach tej metody techniki znieczuleń zapewniają również pełną mimiczną sprawność po zabiegu, dzięki czemu można normalnie mówić, uśmiechać się i jeść.

Cały proces znieczulenia The Wand przeprowadzany jest pod kontrolą komputera. Z kolei płyn znieczulający wprowadzany jest przez stomatologa przy pomocy specjalnych końcówek aplikacyjnych. Warto przy tym dodać, że do znieczulenia The Wand lekarze stosują te same, bezpieczne i przebadane preparaty (anestetyki), które są używane także przy tradycyjnych sposobach znieczulania (strzykawką).

Jak wygląda znieczulenie z zastosowaniem technologii The Wand?

System The Wand składa się z niewielkiego komputera i specjalnej końcówki aplikującej, która swoim wyglądem przypomina długopis. Lekarz podaje środek znieczulający, przykładając końcówkę do dziąsła pacjenta. Następnie pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający. Dla stomatologa bardzo przydatna jest możliwość obserwowania kolejnych etapów przenikania leku do tkanek. Dodatkowo może również kontrolować sam proces aplikacji środka, czyli tempo podawania oraz ciśnienie. To właśnie te czynniki pozwalają na całkowicie bezbolesne podanie znieczulenia.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.