Na czym polega komputerowe znieczulanie zębów?

Na pytanie, dlaczego obawiasz się wizyty u dentysty, większość pacjentów odpowiada, że boi się bólu, który towarzyszy wykonywanym zabiegom. Okazuje się jednak, że tak naprawdę przy obecnym rozwoju metod znieczulających ból to ostatnia rzecz, jaką możemy poczuć. Najczęściej problemem jest zastrzyk wykonywany w celu znieczulenia, a także pewien dyskomfort podczas zabiegów, szczególnie tych długotrwałych, oraz negatywne nastawienie pacjentów.

Jeśli obawa przed bólem powoduje, że odwlekasz niezbędne leczenie zębów, powinieneś wybrać się do gabinetu stomatologicznego, który oferuje możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia zęba. To skuteczna metoda eliminowania bólu bez konieczności wykonywania zastrzyków. Na czym ona polega?

Specyfika komputerowego znieczulenia zębów

Znieczulenie komputerowe pozwala na bezbolesne i szybkie przygotowanie pacjenta do zabiegu. Co ważne, metoda ta w niczym nie przypomina stosowanego dotychczas zastrzyku. Zamiast strzykawki wykorzystywana jest końcówka znieczulająca, wyglądem przypominająca zwykły długopis, która podłączona jest do specjalnego ekranu. Po zaaplikowaniu środek powoli i łagodnie rozchodzi się po danym obszarze, umożliwiając tkankom precyzyjnie wchłanianie znieczulenia.

Znieczulenie komputerowe ma charakter miejscowy. Metoda ta pozwala stomatologowi na bieżące monitorowanie procesu podawania preparatu, co znacznie ułatwia pracę. Z kolei pacjent w minimalnym stopniu odczuwa proces podawania środka znieczulającego, ponieważ nie jest on natychmiastowo wstrzyknięty jak w przypadku tradycyjnego znieczulania przy użyciu igły, lecz stopniowo i przy zmniejszonym ciśnieniu.

Jakie są zalety komputerowego znieczulania zębów?

Przede wszystkim cały proces podawania znieczulenia jest znacznie bardziej wygodny i mało inwazyjny. Wiąże się to z mniejszym stresem i większym komfortem psychicznym dla pacjenta. Ból podczas podawania preparatu jest minimalny. Co więcej, komputerowe znieczulanie pozwala na ochronę tkanek objętych działaniem preparatu. Oznacza to brak opuchlizny po zabiegu oraz brak uczucia drętwienia. Jest to metoda bezpieczna i — co ważne — dostępna w przystępnej cenie.

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie zębów uszkodzonych mechanicznie lub chorych.
Więcej
Implantologia, to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.
Więcej
Dzięki leczeniu endodontycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.
Więcej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale również szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.
Więcej
Proszę pamiętać, że nigdy nie jest za późno na piękny wygląd. Zapraszamy dzieci oraz dorosłych na konsultacje ortodontyczne w środy do Pani Doktor Joanny Szczepaniak.
Więcej
Periodontologia, to leczenie chorób dotyczących zęba i tkanek wokół zęba, dziąseł i kości, czyli przyzębia.
Więcej
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł poprzez systematyczne kontrole czy usuwanie osadu nazębnego (scaling zębów).
Więcej
Protetyka Stomatologiczna – poświęcona jest odtworzeniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy protezy zębowe, w naszej ofercie znajduje się również naprawa protez.
Więcej
Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku... 
Więcej
Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Wykonujemy również zabiegi, takie jak usuwanie zębów mlecznych lub stałych.
Więcej
Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Zapraszamy na wybielanie zębów i inne zabiegi upiększające.
Więcej
Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem próchnicy zębów, odbudową tkanek zęba.
Więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.