Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczenie zachowawczym i profilaktycznym dzieci w wieku rozwojowym. Bardzo ważne jest, aby już najmłodsze dzieci były objęte profesjonalną opieką stomatologiczną. Pozwoli to ustrzec je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

WARTO LECZYĆ ZĘBY MLECZNE!

Zęby mleczne są szczególnie narażone na powstawanie i rozwój próchnicy, ze względu na swoją budowę anatomiczną i histologiczną. Odpowiedniaprofilaktyka i leczenie próchnicy we wczesnym etapie ma olbrzymie znaczenie.

Zęby mleczne należy leczyć z kilku powodów:

- nieleczone zęby mleczne podobnie jak zęby stałe, mogą spowodować silne i nieprzyjemne dla dziecka dolegliwości bólowe

- brak leczenia zębów mlecznych może spowodować konieczność ich usunięcia, a tym samym doprowadzić w przyszłości do nieprawidłowego ustawienia zębów stałych i zahamowania rozwoju szczęki

- nieleczone zęby mogą prowadzić do różnego rodzaju chorób odogniskowych jak również chorób serca czy nerek

- nieleczone zęby mleczne kontaktujące się z nowo wyrżniętymi zębami stałymi, ze względu na ich słabą mineralizację, mogą doprowadzić do powstania zmian rozwojowych i próchnicowych na powierzchni zębów stałych

-wczesne braki zębowe w odcinku przednim, mogą spowodować wady wymowy u dziecka, a tym samym utrudnić rozwój dziecka oraz jego kontakt z rówieśnikami i otoczeniem.

Aby nie dopuścić do wyżej wymienionych sytuacji, należy pamiętać o systematycznej higienie jamy ustnej dziecka oraz wizytach kontrolnych co 3-6 miesięcy, na których lekarz oceni stan uzębienia dziecka .

 

GABINETPRZYJAZNY DZIECKU

 Bezpłatne przeglądy i wizyty adaptacyjne

Nasz gabinet wyróżniony jest certyfikatem firmy ARKONA jako "GABINET PRZYJAZNY DZIECKU".

Z myślą o najmłodszych pacjentach prowadzimy bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz wizyty adaptacyjne dla dzieci, które po raz pierwszy mają kontakt z naszym gabinetem i stomatologiem.

Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest dobra komunikacja z dzieckiem oraz atmosfera panująca w gabinecie, dlatego na wizycie adaptacyjnej lekarz zapoznaje dziecko z urządzeniami stomatologicznymi poprzez zabawę, np.:

- wożenie na fotelu góra- dół

- pokazywanie ile słonik (ślinociąg) wypija wody

- oglądanie ząbków lusterkiem u naszej maskotki

W oczekiwaniu na wizytę w poczekalni dziecko otrzyma koszyk z zabawkami, książeczkami i malowankami, aby mogło poczuć się pewnie i bezpiecznie.

Rodziców zachęcamy do skorzystania przed wizytą ze strony internetowej www.pierwszawizyta.pl, która zawiera informacje oraz gry i zabawy przygotowujące dziecko do wizyty u stomatologa.

 

Kolorowe wypełnienia

Najczęściej stosowanymi materiałami do odbudowy zębówmlecznych są glass-jonomery.

Są to materiały chemoutwardzalne, które dodatkowo uwalniają fluor, tym samym zmniejszają ryzyko powstania próchnicy wtórnej.

Oczekujemy, że wizyta w naszym gabinecie będzie dla dziecka ciekawym przeżyciem. 

Dbając o atrakcyjność i różnorodność wizyt oprócz wypełnień glass- jonomerowych,

proponujemy kolorowe plomby Twinky Star.

Są to światłoutwardzalne materiały na bazie kompomeru z dodatkiem błyszczącego brokatu.

Wypełnienia te cechują bardzo dobre właściwości chemiczne i fizyczne, takie jak duża ilość uwalnianego fluoru czy mała ścieralność.

Dziecko może samodzielnie wybrać swój ulubiony kolor, co zachęca do współpracy i sprawia, że sam zabieg staje się ciekawy.

 

Miły upominek

Mając świadomość jak ważne jest pozytywne wrażenie , na naszych dzielnych, najmłodszych pacjentów po każdej wizycie, niezależnie od tego czy jest to bezpłatny przegląd, wizyta adaptacyjna czy leczenie, czeka nagroda w formie drobnej zabawki.

Po zakończeniu kompleksowego leczenia dziecko otrzyma od nas dyplom.

AKCJAPRZEDSZKOLAKI - bo zdrowy uśmiech dziecka jest dla nas najważniejszy !

Nasza przychodnia wyszła z inicjatywą i zorganizowała bezpłatne przeglądy stomatologiczne

w kilku bełchatowskich przedszkolach.

Zależało nam, aby w interesujący i zabawny sposób, zapoznać najmłodsze dzieci z lekarzem stomatologiem i opowiedzieć o naszym gabinecie. Dzieci poznały naszych lekarzy oraz uzyskały informację na temat higieny jamy ustnej i powstawania próchnicy na podstawie wyświetlonej bajki.

Nauczyły się również jak prawidłowo szczotkować zęby i mogły osobiście wypróbować to na naszej gabinetowej maskotce.

Dzięki akcji uświadomiliśmy dzieciom, że spotkanie ze stomatologiem może być przyjemne, a rodzicom jak ważna jest profilaktyka zębów u dzieci w wieku przedszkolnym.